Siguldas Jauno kapu kapliča Miera ielā 11

Projekts: 2004.-2006. gads

Realizācija: 2008.gads

Kopējā platība: 350 m²

 

Kapliča veidota kā arhitektoniski augstvērtīgs objekts, kas funkcionāli sabalansēts ar esošo veco kapliču, turklāt papildināta ar funkcijām, kuras nav iespējams veikt vecajā kapličā.

Asociatīvi mūsu projektētā kapliča izraisa siltas un nomierinošas emocijas. Ēka atgādina latviešu lauku sētas mierīgo jumtu ar seģenes siltumu kompleksā.

Fasādes centrālā loga dalījums ataino krustu, kas dienvidu saulei krītot met ēnas krustu uz kapličas lielās zāles grīdas.

Gan ārpusē, gan iekšpusē par apdares materiālu izmantotas koka skaidas, kas ir parocīgs materiāls liektu formu apdarei. Skaidas ir arī emocionāli siltas, kā arī labi pakļaujas temperatūras un mitruma svārstībām.

Pie ieejas kapličā paredzēts brīvstāvošs zvanu tornis, kas veidots simbolizējot trauslo dzīves ceļu uz debesīm. Zvana skaņa savukārt rada filozofisku apcerējumu par laika un mūža ritumu.

Gan ēkas kopējā arhitektoniskā ideja, gan materiālu pielietojums ļauj cilvēkam justies kā dabas un Visuma norišu sastāvdaļai racionālā un emocionālā nozīmē. Tas rada līdzsvarotas, gaišas un harmoniskas izjūtas.