Viesnīcas jaunbūves Rīgā, Minsterejas ielā priekšlikums

Projekts: 2012.-2013.gads

Realizācija: –

Kopējā platība: 12814 m²

Konkursa darbs SIA “MV Hotels” 2012.gada decembrī izsludinātajam atklātajam arhitektūras ideju konkursam „Viesnīcas jaunbūves Rīgā, Minsterejas ielā b/n, 11.novembra krastmalā 33, Mārstaļu ielā 32 (3.grupa, 60., 39. un 2054.grunts) projekta skices izstrāde”. Par projektu iegūta II vieta.

Idejas priekšlikuma pamatuzdevums ir radīt ēku kompleksu, kas ar savu tēlu veiksmīgi iekļaujas Rīgas siluetā, neizjaucot tā harmoniju. Projektējamā viesnīca atrodas Vecrīgā, kvartālā starp Minsterejas ielu, 11.Novembra krastmalu un Mārstaļu ielu, kuru šķērso mazā Trauksmes iela. Atbilstoši Rīgas teritorijas plānojumam projektētā ēka atrodas Centra apbūves teritorijā, kur zemes primārā izmantošana ir intensīva jaukta apbūve ar daudzveidīgām funkcijām, kā arī Rīgas vēsturiskā centra teritorijā. Apbūve ievērtē vēsturisko plānojumu un tās telpisko struktūru. Atbilstoši vēsturiskajai apbūves līnijai tiek atjaunota Trauksmes iela, Rīga iegūst vēsturiskam mērogam atbilstošu pilsēttelpu. Ēkas dzegu augstumi atbilst būvnoteikumiem un respektē vēsturisko apbūvi. Pret 11.novembra krastmalu, virs viesnīcas galvenās ieejas tiek veidots akcents, kas uzirdina Vecrīgas siluetu un sadala monolīto būvapjomu trīs daļās. Būvapjomi tiek veidoti ar vertikālu proporciju atbilstoši vēsturiskajām tradīcijām. Ņemot vērā tradicionālo apbūves vidi, tiek izmantoti tradicionāli apbūves risinājumi, mūra daļām mijoties ar stiklojumu atbilstoši Vecrīgas mērogam. Tiek izmantoti tādi paņēmieni kā smalka detalizācija, sīks dalījums, lai panāktu harmonisku jaunā būvapjoma iekļaušanos vēsturiskā plānojuma struktūrā. Tradicionāla koloristika – dabīgais akmens ar vecināta kapara jumtu un pieskaņota toņa logiem pastiprina esošās vides kultūrvēsturiskās vērtības.

Ēkas aizņem visu gruntsgabalu un tiek izmantotas gruntsgabala piedāvātās apbūves iespējas, ņemot vērā ielu sarkanās līnijas un zemes gabala robežas. Paredzēts labiekārtot teritoriju zemes gabala robežās, veidojot gājēju ielu, kā arī sakārtot zemes gabalam blakus esošo teritoriju, lai pieslēgtu ēkas ielām. Labiekārtojumam paredzēts izmantot dažādas konfigurācijas betona bruģakmeni – brauktuvēm un ietvēm. Gar ēkas galveno ieeju paredzēta koku stādījumu rinda, kas turpinātu jau esošo liepu rindu gar ielas malu.