Vaļņu vecā

Projekts: 2011.-2012.gads

Realizācija: 2012.- 2015.gads

Kopējā platība: 6210 m²

Izmaiņu projekts no tirdzniecības un sadzīves pakalpojumu centra uz viesnīcu.

Projektējamā ēka atrodas Vecrīgā kvartālā starp Rīdzenes, 13. Janvāra un Vaļņu ielām. Atbilstoši Rīgas teritorijas plānojumam projektētā ēka atrodas Centra apbūves teritorijā, kur zemes primārā izmantošana ir intensīva jaukta apbūve ar daudzveidīgām funkcijām, kā arī Rīgas vēsturiskā centra teritorijā, Vecrīgas starpvaļņu apbūves teritorijā.

Projekts paredz izbūvēt astoņus stāvus augstu būvi. Ēkas pagrabstāvā paredzēts restorāns ar virtuves bloku un tehniskās telpas, SPA komplekss, kā arī inženiertehniskās un saimniecības telpas. Puspagrabstāvā – skaistumkopšanas telpas un darba kabineti, kā arī inženiertehniskās un saimniecības telpas. 1. stāvā paredzēti viesnīcas numuriņi, restorāns – bārs, vestibils un telpas personālam. No 2.līdz 8. stāvam paredzēti viesnīcas numuriņi un telpas personālam.

Jaunbūvei  veidots ritmisks, vertikāls fasādes dalījums, kas mēroga un kārtojuma ziņā pieskaņojas Vecrīgas tradicionālajām gruntsgabala proporcijām. Vaļņu un 13.janvāra ielas stūrī veidots vertikāls akcents. Sarkanā toņa logu rāmji un detaļas rada kontrastu ar fasāžu apdarē izmantotajām smilšu krāsas travertīna flīzēm, pastiprinot kompozīcijas vertikalitāti. Jaunbūves jumts “ieaudzēts” Vecrīgas jumtu panorāmā, izmantojot pelēka toņa jumta segumu, piešķirot ēkai tradicionālu veidolu.

Vaļņu ielas 49 projekta varianti

Projekta izstrādes process bijis ilgs, un tā laikā radīti dažādi ēkas risinājuma varianti.